Wózki paletowe transportowe

Magazynowe – Wózki paletowe transportowe – PMR

Wydajny i mocny wózek niskiego podnoszenia do wymagających zastosowań.
Firma UniCarriers wprowadza na rynek kompaktowy wózek niskiego podnoszenia o nośności do dwóch ton. Ten ręcznie sterowany wózek można obsługiwać z podłoża lub składanej platformy operatora, a ponieważ szerokość urządzenia wynosi zaledwie 770 mm, nadzwyczaj łatwo można wykonywać nim manewry w ograniczonych przestrzeniach dystrybucyjnych. Podwozie z pięcioma kołami wyposażono w udoskonalony system wykorzystania siły tarcia Friction Force, który gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo jazdy. Nacisk masy ładunku jest przenoszony na układ napędowy, dzięki czemu kontakt wszystkich kół z podłożem i wysoka przyczepność są stale zapewnianie. W wyniku tego wózek pracuje bezpiecznie także na nierównym podłożu czy pochylniach. Kolejne korzyści tego rozwiązania to bardzo wysoka skuteczność układu hamulcowego i możliwość rozwijania wysokich prędkości jazdy. Prędkość maksymalna tego wózka niskiego podnoszenia to 10 km/h z obciążeniem i opcjonalnie nawet 12,5 km/h bez obciążenia. Dzięki temu, platforma operatora została bardzo dobrze wytłumiona, może on pokonywać większe odległości transportowe przy wysokim poziomie komfortu. Składane boczne słupki ochronne zwiększają poziom bezpieczeństwa operatora. Akumulator jest standardowo montowany na stalowych rolkach, dzięki czemu można z łatwością wymienić go, jeśli wózek pracuje przez całą dobę.

Ergonomiczna konstrukcja oraz bogata oferta wyposażenia czynią z PMR 200 wyjątkowo komfortowe narzędzie pracy. Standardowy komputer ATC T4 gromadzi indywidualne dane na temat pracy każdego z operatorów. Urządzenie może być zabezpieczone przed uruchomieniem przez osoby postronne przy pomocy kodu dostępu. Niektóre elementy wyposażenia dodatkowego to elektryczne wspomaganie układu kierowniczego, platformy ochronne z dostępem z tyłu lub z boku, a także listwa sprzętowa z podkładką do pisania i uchwytami do montażu komputerów i skanerów. Wózek PMR 200 jest projektowany zgodnie z założeniami sprawdzonej koncepcji konstrukcji modułowej firmy UniCarriers. Uzupełnia on gamę produktów ze składaną platformą, która obejmuje też wózek do układania w stosy na podwójnej głębokości PDP 200 oraz wózki do układania w stosy PSP 125/160. Zastosowanie w tym modelu znormalizowanych części upraszcza konserwację i naprawę, a tym samym sprzyja wydłużeniu okresu sprawności. Jednoczęściowa pokrywa serwisowa jest łatwa w demontażu, dzięki czemu prace konserwacyjne można rozpocząć bez zbędnych opóźnień. Innym ułatwieniem dla serwisanta jest funkcja diagnostyczna komputera pokładowego ATC T4 pozwalająca na szybkie wykrywanie nieprawidłowości.

Pobierz broszurę w PDF

Magazynowe – Wózki paletowe transportowe – PLP

Wózek paletowy PLP kierowany z pozycji stojącej.
Ten wózek paletowy kierowany z pozycji stojącej jest wyposażony w wytrzymałą, składaną platformę operatora i uchylne słupki ochronne. Umożliwia on pokonywanie większych odległości i wydłużone cykle robocze. Wózek PLP to doskonałe rozwiązanie dla większości intensywnych prac.

Ten wózek paletowy kierowany z pozycji stojącej sprawdzi się przy załadunku i rozładunku oraz transporcie wewnętrznym wszelkiego rodzaju nośników ładunku. To szybka i mocna maszyna z 5-punktowym zawieszeniem, który zapewnia najwyższy poziom stabilności nawet przy wyższych prędkościach.

Pobierz broszurę w PDF

Magazynowe – Wózki paletowe transportowe – PLE

Kompaktowy ręczny wózek paletowy PLE z podnoszonymi widłami.

Model PLE to dwie funkcje w jednym urządzeniu: kompaktowy ręczny wózek paletowy do pracy ze znacznymi obciążeniami oraz funkcja ergonomicznego podnoszenia. Wózek PLE doskonale nadaje się do uzupełniania stanów magazynowych, kompletowania zamówienia oraz transportu wewnętrznego na małe odległości, na przykład w magazynach, supermarketach i w obszarach produkcyjnych. Ten wszechstronny wózek niskiego podnoszenia wyposażono w funkcję podnoszenia ergonomicznego, która ogranicza obciążenie pleców operatora.

W trosce o wydajność operacyjną umożliwiono jednoczesną obsługę dwóch palet, jednej na widłach i drugiej, niskiej na podporach. Koła najazdowe umieszczone na przedzie wideł ułatwiają podnoszenie różnego typu palet i nośników ładunku. Urządzenie jest komfortowe i bezpieczne w prowadzeniu, a jego wąskie podwozie zwiększa zwrotność w ograniczonych przestrzeniach. Niskie podwozie nie ogranicza widoczności operatora na ładunek i widły. Wysunięty dyszel wózka pozwala operatorowi na poruszanie się pieszo obok wózka, co zwiększa bezpieczeństwo i poprawia widoczność.

Pobierz broszurę w PDF

Magazynowe – Wózki paletowe transportowe – MDW / MDE

Jeśli szukasz niezawodnego i kompaktowego wózka paletowego, który nie zawiedzie w trudnych warunkach, seria MD może być idealnym wyborem. Te niezawodne wózki paletowe mogą stanowić istotną część każdej operacji przeładunkowej – niezależnie od tego, czy uzupełniasz towary w hali produkcyjnej, czy transportujesz przedmioty na krótkich dystansach w magazynie, czy nawet kompletujesz zamówienia. Seria MD ma dwa modele – MDE, z widłami umożliwiającym podnoszenie, oraz MDW, standardowy wózek unoszący. Ramię dyszla w wózkach MD jest umieszczone w środku podwozia, co pozwala operatorom poruszać się z normalną wydajnością, bez opóźnień i straty czasu na regulację. Podobnie jak wszystkie wózki UniCarriers, oba modele MD mają wysoką stabilność – dzięki czemu mogą z łatwością obsługiwać nierówne rampy załadunkowe. Hamulec postojowy włącza się automatycznie, gdy wózki są zatrzymywane na rampie, zapewniając spokój i minimalizując liczbę wypadków. Dzięki wiodącej na rynku wysokości podnoszenia wynoszącej 135 mm wózek MDW może bez problemów poradzić sobie z najbardziej nierównymi powierzchniami, a dodatkowe funkcje w obu modelach, takie jak hamulce regeneracyjne i wszechstronne komory akumulatorów, pozwalają na pokonywanie większych odległość między wymianami baterii.eksploatacyjne.

Pobierz broszurę w PDF

Magazynowe – Wózki paletowe transportowe – PLL

UniCarriers PLL to doskonały ręczny wózek paletowy do pracy w wąskich przestrzeniach, z rożnym nośnikami ładunków i przy różnych warunkach. Wózek PLL doskonale nadaje się do uzupełniania stanów magazynowych, okazjonalnego kompletowania zamówienia oraz transportu wewnętrznego na małe odległości, na przykład w magazynach, supermarketach i w obszarach produkcyjnych.

Koła najazdowe umieszczone na widłach są elementem wyposażenia standardowego. Wózek PLL może obsłużyć wiele rodzajów ładunku w niemal każdej temperaturze. Od wysokich temperatur na wolnym powietrzu do temperatur właściwych dla chłodni (nawet do -35°C). Wąski wózek PLL z łatwością pokonuje pochylnie i rampy, a jego promień skrętu jest niezwykle krótki. Po zastosowaniu funkcji umożliwiającej pracę z dyszlem w pozycji pionowej wózek paletowy może pracować w jeszcze ciaśniejszych miejscach. Maszyna jest komfortowa i bezpieczna w prowadzeniu, a jej wąskie podwozie zwiększa też zwrotność w ograniczonych przestrzeniach. Wysunięty dyszel wózka pozwala operatorowi na poruszanie się pieszo obok wózka, co zwiększa bezpieczeństwo i poprawia widoczność. Niskie podwozie nie ogranicza widoczności operatora na ładunek i widły. Ten kompaktowy wózek paletowy jest niezawodny i charakteryzuje się długimi okresami między przeglądami. Został stworzony z myślą o zminimalizowaniu potrzeb serwisowych i konserwacyjnych, co pozwala uzyskać wyjątkowo niskie koszty eksploatacyjne.

Pobierz broszurę w PDF

MAPA DOJAZDU

Biuro i serwis: Rycerska 18 lok.1B, 80-180 Gdańsk-Kowale, Polska